ÜRÜNLERİMİZ

UPS-Kesintisiz Güç Kaynağı

Sinüs İnverter

Mikroişlemcili
Servo Voltaj Regülatörü

Kombi UPS

Kombi Regülatörü

UPS Aküleri

Laboratuvar Güç Kaynakları

 

HABERLER

Web sayfamız yenilendi. Bizimle ilgili güncel bilgileri burdan takip edebilirsiniz...

İSTEM Laboratuvar Güç Kaynakları MEB teknik şartnamelerine uygundur. Ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz...

Teknik servisimiz 24 saat hizmetinizde...

Her marka UPS leriniz tamir edilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz...

 

EN POPÜLER ÜRÜNLER

Kombi UPS

İncele >>>

Sinus İnverter

İncele >>>

Labaratuvar Güç Kaynağı

İncele >>>

Trafolu UPS

İncele >>>

 

UPS NEDİR ?

 

UPS (Uninterruptible Power Supply) Olarak Tanımlanan Kesintisiz Güç Kaynakları Kendi İçerisinde Çalişma Prensibi Olarak Farklı İsimlerde Anılmaktadir.

Ana Mantık Olarak Görevi Bağlı Bulunduğu Yükü Elektrik Enerjisi Varken Şebeke Enerjisinde Oluşabilecek Dalgalanmalar, Harmonikler, Pik Akımlardan Korumaya Çalişmak Aynı Zamanda Ani Enerji Kesintilerinde Besledigi Yüke Elektrik Kesintisini Hissettirmeden Kendi Ürettigi Gerilimle Enerji sağlamak Olarak Tanımlaya Biliriz.

Bürolarınızda veya evinizde kullanmakta olduğunuz bir çok cihazınız temiz ve kesintisiz bir şebeke eksikliği sebebi ile muhakkak bir ön korumaya ihtiyaç duyarlar. Aksi takdirde cihazlarınız onarılamaz donanım ve yazılım hasarlarına maruz kalabilirler. İşte kesintisiz güç kaynakları cihazlarınızı bu tür sorunlara karşı korumak için üretilirler.

Makinelerinizin koruma altına alınmasının en doğru ölçümü cihazlarınızın ve iletişim sistemlerinizin enerji kesilmesi yada kirliliğin neticesinde ne kadar zaman devre dışı kalabileceği ve bunun doğuracağı zararlar araştırılarak yapılabilir. Yapılan büyük endüstriyel araştırmalar tipik bilgisayar ve iletişim sistemlerinin her ay 120' den fazla enerji (güç) sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu göstermektedir. Bu sorunlar sistemlerinizde gözünüze çarpan yada çarpmayan bir çok zarara neden olur.

Birçok durumda kesintisiz güç kaynaklarının önemi basit bir hesaplamayla anlaşılabilir. Bitirilmesi uzun zaman alan çalışmalarınız anlık brownout (gerilim düşüklüğü) nedeniyle kaybolabilir. İşletme bu durumun doğurduğu yüksek maliyetli yeniden çalışmalara yada geri konulamaz kayıplara uğrayabilir.

Fakat sisteme dahil edilebilecek birkaç yüz dolarlık kesintisiz güç kaynagı ile toplam bir korumaya sahip olunarak çalışılacak, bunun gibi olaylar kimsenin dikkatini çekmeden atlatılacaktır. Güç koruması ihtiyacı küçük masa üstü bilgisayarlarla sınırlı değildir. Bölgesel ve genişletilmiş ağ (LAN/WAN) sistemlerinin kullanımının artması, büroların enerji sorunundan daha da fazla etkilenmelerine neden olmaktadır. Çünkü bu ağlardaki dosyaların büyük bir bölümü çok yüksek hızlı ana makinede bulunurlar.

Ana makineye ulaşabilecek olan brownout kendisine bağlı elli yada altmış kullanıcının da zarar görmesine neden olacaktır. Bu tür sistemlerde çoğunlukla operatör bulundurulmadığından güç koruması otomatik yapılmalıdır.

Günümüzün iletişim sistemleri de gelişen teknolojiden paylarını alarak her geçen gün dijital teknolojiyi daha fazla kullanır duruma gelmişlerdir. Bu durum getirdiği bir çok kolaylığın yanında, sistemlerin temiz ve kesintisiz enerji bağımlılıklarını arttırmıştır. Dolayısıyla bilgisayar sistemlerindeki, enerji sorunlarından kaynaklanan devre dışı kalmaları acı verici ise, iletişim sistemlerininki ölümdür. Çünkü günümüzde iş yönetiminin büyük bir bölümü iletişimli otomasyondan yararlanmaktadır.

Brownout' lar AC şehir şebekesindeki anlık seviye düşmeleridir. Genellikle civardaki yüksek güç gereksinimi olan makinelerin devreye girmesiyle meydana gelirler. Büro ortamında bu makinelere örnek olarak klima sistemlerini ve lazer yazıcıları gösterebiliriz. Brownout' lar gözle görünmediğinden (örneğin ışıklandırılmada anlaşılmazlar) sistemlerinize tesir edebilir. Direk olarak sistemlerinizi bozmasalar dahi sistemlerin elektronik elemanlarının ömürlerini kısaltırlar.

Yapılan araştırmalar günde en az dört kez brownout meydana gelebileceği anlaşılmıştır. Şehir şebeke geriliminde meydana gelen brownout' lardan hemen sonra gerilimin tekrar normale çıkmaya çalıştığı durumlarda normal seviyenin çok üzerine çıkabilen gerilim yükselmeleri meydana gelebilir ve kesinlikle önlem almayı gerektirirler. Aksi takdirde sistemlerinizin donanımlarına zarar verebilir.

Görüldüğü gibi hassas sistemlerinizi bütün bu şebeke geriliminden gelebilecek olumsuzluklara karşı koruyabilecek tek sistem KGK' lardır.

Birçok kişinin zanettiği gibi UPS sinüs dalga üretmek zorunda değildir. İsminden de anlaşıldığı üzere UPS'ler sadece KESİNTİSİZ GÜÇ ÜRETMEKLE yükümlüdürler. UPS'lerin birkaç çeşit çalışma prensibi vardır. Bunlar kare, sinus, modifiye kare (MSW, Modified Sign Wave) ve genlik modülasyonu (PWM, Pulse Width Modulation) dalga prensipleridir.

 

 

E- KATALOG

 

UPS - Güç Kaynakları

İnvertörler

Regülatörler

Labaratuvar Güç Kaynakları

UPS Aküleri

TEKNİK SERVİS

 

Cihaz Teknik Bilgileri

Cihaz Kullanım Talimatları

Cihaz Bakımı

Garanti ve Teknik Servis

Teknik Şartnameler

DÖKÜMANLAR

 

Karşılaştırma Tablosu

 

 

 

 

 

 

 

 

FAYDALI BİLGİLER

 

UPS Nedir?

Güç Kaynağı Bakımı

Nelere Dikkat Edilmeli ?

Nasıl Seçilmeli ?

Arıza Durumu

Design / Application ArminaWeb