ÜRÜNLERİMİZ

UPS-Kesintisiz Güç Kaynağı

Sinüs İnverter

Mikroişlemcili
Servo Voltaj Regülatörü

Kombi UPS

Kombi Regülatörü

UPS Aküleri

Laboratuvar Güç Kaynakları

 

HABERLER

Web sayfamız yenilendi. Bizimle ilgili güncel bilgileri burdan takip edebilirsiniz...

İSTEM Laboratuvar Güç Kaynakları MEB teknik şartnamelerine uygundur. Ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz...

Teknik servisimiz 24 saat hizmetinizde...

Her marka UPS leriniz tamir edilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz...

 

EN POPÜLER ÜRÜNLER

Kombi UPS

İncele >>>

Sinus İnverter

İncele >>>

Labaratuvar Güç Kaynağı

İncele >>>

Trafolu UPS

İncele >>>

 

UPS NASIL SEÇİLMELİ ?

 

Kesintisiz Güç Kaynağı seçimi, iki aşamada ele alınmalı ve öncelikle, UPS üzerinden beslenecek yükün ya da yüklerin toplam gücü VA cinsinden hesaplanmalıdır. Bağlanacak yükün toplam gücü, seçilecek UPS in gücünü belirlemede en önemli kıstas olacaktır. Özellikle büyük yükler için, yükü karşılayabilecek en yakın güçteki UPS in seçilmesi, verimlilik açısından, dolayısıyla da enerji sarfiyatı ve toplam yatırım maliyeti açısından kullanıcıya avantaj sağlayacaktır. Ancak bu tür bir güç hesabında, UPS e daha sonra bağlanabilecek diğer muhtemel ek yükler de gözardı edilmemelidir.

Gücü tespit edilen UPS in seçiminde ikinci önemli aşama, marka ve modelin belirlenmesidir. İhtiyaç duyulan UPS, gücü ne olursa olsun, bir yatırım olarak algılanmalı ve tek bir bilgisayar için alınan küçük bir UPS in bile senelerce hizmet vermesi gerektiği unutulmamalıdır. Boyutu ne olursa olsun, bu tür yatırımlar için öncelikli değerlendirmeler, doğal olarak MALİYET unsuru üzerine odaklanmaktadır ve bu da oldukça mantıklı bir yaklaşımdır.


Ancak, özellikle ülkemizde, büyük bir yanılgı ile, maliyet kavramı; genellikle fatura üzerinde yazan ödeme tutarı olarak algılanmaktadır ki, bu son derece hatalı ve baştan savma
bir değerlendirme biçimidir. Gerçekte, bir yatırımın maliyeti, o yatırımın kullanılacağı süre boyunca kullanıcıya sağlayacağı maddi kazanç ile aynı süre içinde sebep olabileceği maddi ve manevi kayıpların toplam tutarı olarak algılanmalıdır. Bu durum, örnek olarak yüksek güçlü bir On-line UPS için düşünüldüğünde, cihazın toplam maliyetinin tahmin edilebilmesi için, bu maliyeti uzun vadede doğrudan etkileyebilecek faktörlerin iyi bilinmesi ve doğru anlaşılması gerekir.

Cihazda kullanılan kritik parçaların tahmini ömürleri ve arıza yapma riskleri, bu risklere karşı tasarımda alınan teknik önlemlerin niteliği, dolayısıyla da cihazın devre dışı kalma riskleri; arıza halinde, ilgili firma Teknik Servisin yeterliliği ve müdahale hızı, dolayısıyla da arıza durumunda cihazın ortalama devre dışı kalma süresi gibi bazı ayrıntılar, cihaz satın alınmadan önce, mutlaka fikir sahibi olunması gereken en önemli hususlardır.

 

Değerlendirilmesi gereken bu temel verilerin dışında, cihazın sahip olduğu diğer teknik özelliklerin, standart ya da opsiyon olarak sunulan ek donanımların ve cihazın teknolojik düzeyinin iyi tahlil edilmesi, sağlıklı bir seçim yapabilmek için büyük önem taşır. Kuşkusuz, konu ile ilgili teknik bir elemanın, bu konuda sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi mümkündür. Ancak, UPS ler konusunda derinlemesine bir fikir sahibi olmayan kullanıcılar için, bu değerlendirme süreci oldukça zor ve risklidir. Zira, birbirinden gösterişli broşürlerle, reklamlarla dikkati dağılan kullanıcı, alacağı cihazın teknolojik düzeyini ve teknik özelliklerini diğer markalarla bire bir karşılaştırabilme imkanını çoğu kez bulamaz.


Bu nedenle, farklı markalarda UPS ler arasında yapılacak sağlıklı bir seçim için en uygun yöntem; üretici firmaların kendi broşürlerini ve reklamlarını değil, bu amaçla hazırlanmış tarafsız teknik karşılaştırma tablolarını esas alarak bir değerlendirme yapmak ya da kurtadam forumuna danışmak olacaktır.

 

E- KATALOG

 

UPS - Güç Kaynakları

İnvertörler

Regülatörler

Labaratuvar Güç Kaynakları

UPS Aküleri

TEKNİK SERVİS

 

Cihaz Teknik Bilgileri

Cihaz Kullanım Talimatları

Cihaz Bakımı

Garanti ve Teknik Servis

Teknik Şartnameler

DÖKÜMANLAR

 

Karşılaştırma Tablosu

 

 

 

 

 

 

 

 

FAYDALI BİLGİLER

 

UPS Nedir?

Güç Kaynağı Bakımı

Nelere Dikkat Edilmeli ?

Nasıl Seçilmeli ?

Arıza Durumu

Design / Application ArminaWeb